image
image

Kullanım Alanları

Tasarım Fabrikası öğrenci ve profesyonellere birlikte üretim ve öğrenme süreçlerini gerçekleştirebilecekleri ortak bir çalışma alanı sunmaktadır. Yeni iş birliklerinin gerçekleştirilmesi, farklı dikeylerde Yaratıcı Endüstrilere yönelik hizmet üreten firmaların ortak bir alanda buluşturulması, fikir alışverişleri yapılması, ortak faaliyetlerde bulunulması ve tüm bunları gerçekleştirirken öğrencilere farklı deneyimler kazandırılması Tasarım Fabrikası’nın ana hedefleri arasındadır.

• Tasarım Fabrikası içerisinde ortak kullanıma sunulan 4 farklı stüdyo, 3 tematik ortak çalışma alanı, 2 genel ortak çalışma alanı ve 1 toplantı odası bulunmaktadır.

• 7/24 açık bir alanda hizmet verecek olan Tasarım Fabrikası’nda tüm teknolojik donanım ve altyapı günümüzün modern koşullarına uygun hazırlanmıştır.

• Tüm alanlar rezervasyon yöntemiyle projeye dahil olanların kullanımına sunulacaktır.

Stüdyolar

Brodcasting Stüdyosu

• Radyo ve podcast yayıncılığı faaliyetlerinin yerine getirilebilmesi için kurulan stüdyomuz tüm profesyonel ve öğrencilerimizin kullanımına açık olacaktır. Proje kapsamında işbirlği yapılan firmalar aracılığı ile podcast yayıncılığı eğitimleri de Birinci Nesil Genç Yaratıcılara verilecektir.

 

AR/VR Stüdyosu

• İleri donanımlı altyapılar ile Mockup Animation, VR deneyim, AR simülasyon, AAA seviyesinde oyun projelerinin gerçekleştirileceği ortam sunmaktadır.

Sanal Çekim Stüdyosu

Greenbox perde veya greenbox dekor üzerinden oluşturulan yeşil alana Keyleme yöntemi ile bilgisayar programları üzerinden giydirilen profesyonel stüdyo tasarımlarıdır. Sanal stüdyo, tek bir stüdyo maliyetine teknolojiyi kullanarak istediğimiz tasarımları yaparak birden çok stüdyoya sahip olmaktır. Çeşitli teknolojiler kullanılarak geliştirilen yazılımlarla birlikte birden çok açıyla istediğimiz kadar stüdyo tasarımını Program üzerinden ayarlayarak yayın yapmaya denir.

3 B Tasarım, Modelleme ve Baskı Laboratuvarı

Bir cisim veya çizimin sanal ortama aktarılması ve aktarılmış verilerin 3 boyutlu baskısının alınabilmesi için gereken donanıma sahip laboratuvar, temel el aletleri, elektronik bileşenler ve Baskılı Devre Dizgi Makinesini de bünyesinde barındıracaktır.

Alanlar

Ortak Genel Çalışma Alanları

• Kendi bilgisayarlarını kullanarak çalışmak isteyen kullanıcıların rezervasyon yaptırarak kullanabileceği alanlardır.

 

Tematik Çalışma Alanları

• Tasarım (Moda/Mimarlık), Medya ve Yazılım temalarıyla kurulan bu çalışma alanlarındaki tüm ekipman ve teknolojik altyapı Tasarım Fabrikası tarafından kullanıcılara sunulmaktadır. Kullanıcılar rezervasyon yaptırarak bu alanlardan faydalanabilirler.

   

Toplantı Odası

• Rezervasyon yöntemi ile ihtiyaç duyulan özel görüşmeler bu alanda sağlanabilecektir.

Seminer Salonu

• 4. Kat Seminer Salonumuzda 40 kişiye kadar olan etkinlikler düzenlenebilmektedir. Tasarım Fabrikası’nın proje boyunca gerçekleştireceği tüm faaliyetler bu salonda yapılacaktır.